1/35 URAL 4320 Late

Yahu Models – YML 3509

Pisząc recenzje Zvezdowego Urala 4320 wyrażałem nadzieję, że w ofercie Yahu pojawi się tablica przyrządów do tego modelu – bo to co zaoferowano w plastiku specjalnie nie oszałamiało, a w dodatku Zvezda poskąpiła kalkomanii z cyferblatami. Nadzieje się ziściły – całkiem niedawno na rynek trafiła niewielka tablica przyrządów do tego gruzawika. Do gruzawika, a nie do konkretnego modelu. Tablica bowiem została zaprojektowana w zgodzie z dokumentacją. tak się jednak składa, że wszystkie mniej lub bardziej na rynku dostępne miniatury Urala 4320 są w tym miejscu dość dobrze zwymiarowane. Oznacza to, że po zaledwie kosmetycznych zabiegach blaszkę można dopasować zarówno do modelu Zvezdy, jak i Trumpetera, czy wreszcie wiekowej i wielokrotnie przepakowywanej przez różne marki Omegi (najszerzej znanej z pudełek ICM i Alanger)

1/35 URAL 4320 Late - Yahu Models

Mamy więc dwuczęściową tablicę, do samodzielnego montażu. Zupełnie jednak nieskomplikowanego

1/35 URAL 4320 Late - Yahu Models 1/35 URAL 4320 Late - Yahu Models

Jak widać, zasygnalizowane są nawet przestrzenne detale, takie jak przyciski z boku panelu. No może są bardziej płaskie, niż plastik, ale to jedyna i zaledwie drobna przewaga najnowszego modelu ze Zvezdy.

1/35 URAL 4320 Late - Yahu Models

..dlatego beż żalu będzie można usunąć polistyrenowe drobiazgi i w ich miejsce wkleić blachę. Choć jak wspomniałem we wstępie, unifikacja zestawu sprawia, że nie jest on idealnym zamiennikiem, a konieczna jest ingerencja pilnikiem i być może szpachlówką. Jadnak chyba warto

1/35 URAL 4320 Late - Yahu Models

KFS