1/72 PZL 37 Łoś [IBG]

Yahu Models – YML7207

 

W recenzji Łosia z IBG utyskiwałem na wygląd tablicy przyrządów. No bo jest na co narzekać:

Jak by tego było mało, to kalkomania przeznaczona do aplikacji na ten detal nie prezentuje się zniewalająco

Heheszkowałem zatem, że w jej miejscu mogła się pojawić reklama Yahu Models. Bo w sumie mogła, zważywszy na to, że Yahu na premierę modelu z IBG zareagowało błyskawicznie. Prawdopodobnie między innymi dlatego, ze opracowanie już było – tak pod skalę 1/72, jak i 1/48. A teraz trzeba było ‘jedynie’ dopasować wszystko do wymiarów z nowego modelu.

Jak widać mamy tutaj nie tylko tablicę przyrządów, ale tez kilka innych drobiazgów do uplasowania w rejonie kabiny. Wszytko jednak mieści się na jednej niewielkiej blaszce oraz wspomagającej ją kliszy

Nadruk jak zawsze wyśmienity. Porównywanie tablicy blaszanej z kalkomania jest jak kopanie leżącego – ale kopanie leżącego jest jednak o tyle wygodne, że nie trzeba nóg wysoko podnosić..

Nieco mniej oczywisty jest zamiennik frontu radiostacji. Bezsprzecznie nadruk na blaszce jest wyborny. Ale tez siła rzeczy, blaszka jest niemal zupełnie płaska w porównaniu z detalami, jakie znajdziemy na zupełnie jednak niezłym detalu wtryskowym

Innymi słowy – blaszka Yahu będzie wyglądać tu bez wątpienia ładniej, ale opcją optymalną jest zwaloryzowanie jej paroma wypukłymi drobiazgami, by stała się podobnie ‘przestrzenna’, jak plastik.

KFS