1/72 PZL 37 Łoś [FLY]

Yahu Models – YML7205

 

Siedemdwójkowy Łoś z Fly okazał się nie być tak gorącym tematem, jak można by się tego spodziewać. Myślę, że do pewnego stopnia recenzja modelu może nieco wyjaśnić ten stan rzeczy. Niemniej jednak Yahu nie przyglądało się sprawie bezczynnie i w sumie całkiem szybko na rynek trafiła kolorowana blaszka z tablicą przyrządów. Oraz panelem radiostacji

W zestawie mamy zatem niewielką blaszkę. O nieskalanie wysokiej jakości nie muszę chyba zapewniać już nikogo, kto miał styczność z produktami tej siemianowickiej manufaktury.

..a do tego niewielka kliszę, która stanowi komponent – jedną z warstw paneli

Nowłaśnie.. Uwagę zwraca fakt, że tablica ta nie jest wstępnie zmontowana. Po pierwsze jednak jest to dość złożona, wielowarstwowa konstrukcja. Po drugie – zgaduję – producent wyszedł ze skądinąd słusznego założenia, że ktoś, kto decyduje się na budowę flajowego łosia, z montażem takiej tablicy poradzić sobie powinien nie gorzej niż z montażem plastikowego zestawu. A skoro o plastiku mowa, to jeszcze konfrontacja blachy z modelem:

Szkoda jedynie, że nie jest to taki większy zestaw, jakie miewa w ofercie Yahu – zawierający również pasy siedzisk. Bo w modelu ich nie ma.

 

KFS