1/48 An-2 – Tablica

Yahu Models – YMA4871

 

Yahu wypuszcza na rynek swoje dodatki nie tylko do gorących nowości, ale też starszych modeli – i chwała mu za to. Tym razem przyjrzymy się tablicy przyrządów do poczciwego Antka, czyli AN-2. W woreczku strunowym znajdziemy dwa elementy (oraz małą kliszę) – jeden to właściwa tablica z zegarami, a drugi to środkowa, pozioma konsola, znajdująca się pomiędzy stanowiskami pilotów. Tradycyjnie (żeby nie napisać nudno, ale to słowo jednak kiepsko pasuje do produktów dobrych jakościowo) dla tego producenta, jakość druku jest znakomita.

1/48 An-2 - Tablica - Yahu Models

Nadruk na kartoniku wskazuje, że elementy są zaprojektowane do modelu produkcji Hobby Boss’a.

1/48 An-2 - Tablica - Yahu Models

Na rynku są też Antki Valomu i nie wiem, czy opisywane blaszki do nich bezproblemowo przypasują, mogę je natomiast porównać właśnie z Hobby Bossem. Chiński producent proponuje nam tablice jako plastikowe elementy z niebrzydko zaznaczonymi zegarami, a do tego kalkomanię z detalami cyferblatów – rozlanymi i mało efektownymi.

1/48 An-2 - Tablica - Yahu Models

Przymiarka blaszki „na sucho” wskazuje, że montaż powinien być bezproblemowy – rozmiary plastiku i zamiennika są jednakowe. A różnica na pewno kolosalna (na plus Yahu, oczywiście).

1/48 An-2 - Tablica - Yahu Models

W swoim czasie blaszki do AN-2 wypuścił również Eduard i trzeba przyznać, że jak na tego producenta są one całkiem przyzwoite. Co prawda przewaga Yahu nie ulega żadnej wątpliwości, ale różnica nie jest aż tak uderzająca, jak to czasami się zdarza.

1/48 An-2 - Tablica - Yahu Models

Krótko mówiąc, kolejny doskonały dodatek od rodzimego producenta. Tak trzymać.

                                                                                                                                                                                 Artur Osikowski