1/35 Soviet Ammo Boxes with Shells

MiniArt – 35261

   Kolejny z dodatków Miniartu tym razem zawierający zestaw amunicji do sowieckich armat. W pudełku z atrakcyjnym boxartem, do czego zdążył nas już przyzwyczaić ukraiński producent znajdziemy dwanaście ramek zawierających amunicję w kalibrach od 45 do 152mm . Tak więc mamy i całe naboje i same łuski, natomiast amunicja kalibru 122 i 152 mm – tak jak oryginalnie – została wykonana w postaci oddzielnych pocisków i ładunków miotających. Całość dopełniają skrzynki amunicyjne które są bardzo fajne, z ładną fakturą drewna która po odpowiednim pomalowaniu powinna wyglądać atrakcyjnie. I jeszcze jedna bardzo, bardzo fajna sprawa. Do zestawu dołączona została kalkomania zawierająca oznaczenia samej amunicji jak i wszelkie napisy na skrzynkach.

1/35 Soviet Ammo Boxes with Shells - MiniArt

Jak już wspomniałem ramek mamy dwanaście z tym że jest ich sześć zdublowanych zawierających te same elementy.

1/35 Soviet Ammo Boxes with Shells - MiniArt1/35 Soviet Ammo Boxes with Shells - MiniArt1/35 Soviet Ammo Boxes with Shells - MiniArt1/35 Soviet Ammo Boxes with Shells - MiniArt1/35 Soviet Ammo Boxes with Shells - MiniArt1/35 Soviet Ammo Boxes with Shells - MiniArt

Wspomniany arkusz kalkomanii prezentuje się dobrze. Wszystko zostało wydrukowane na cienkim filmie,więc efekt końcowy powinien być co najmniej zadowalający.

1/35 Soviet Ammo Boxes with Shells - MiniArt

Dla miłośników sowieckiej techniki wypust Miniartu będzie z pewnością ciekawym dodatkiem chociażby do miniatury Su-76m. Pojazdów uzbrojonych w armaty wykorzystujące naszą amunicję było naprawdę mnogo.

1/35 Soviet Ammo Boxes with Shells - MiniArt1/35 Soviet Ammo Boxes with Shells - MiniArt1/35 Soviet Ammo Boxes with Shells - MiniArt1/35 Soviet Ammo Boxes with Shells - MiniArt

Miniart dołączył do wyprasek czytelną i przyjazną instrukcję składania skrzynek transportowych i sposobu ułożenia w nich amunicji. Same skrzynki rozdrobniono praktycznie na elementy pierwsze, ale taka to już ich polityka.

1/35 Soviet Ammo Boxes with Shells - MiniArt

Żeby nasza praca wyglądała dobrze warto ją pomalować i na tym polu też widać że producent się postarał. Schemat kolorystyki i skrzyń i amunicji wraz z umiejscowieniem kalkomanii przedstawiono na tylnej części pudełka w kolorowej formie. Dodano do tego również tabelę z numerami farb pięciu producentów.

1/35 Soviet Ammo Boxes with Shells - MiniArt

Mi osobiście brakuje do pełni szczęścia bardzo istotnego szczegółu, a mianowicie denek łusek które można było wykonać w postaci blaszki fototrawionej tym bardziej że Miniart do niektórych swoich zestawów takowe dodaje.

 

Rafał Buber Kubić