1/72 TYPE89 Japanese Medium tank KOU-gasoline Early

IBG models – 72037

Tym to modelem IBG rozpoczęło budowanie rodziny czołgów TYPE 89. Dotychczas pojawiło się już pięc mutacji, różniących się detalami. Przyjrzyjmy się jednak protoplaście. Model kryje się w typowym dla tego producenta pudełku, tym mniejszym – na siedemdwójki. Wieczko zdobi jak zwykle urodziwa ilustracja autorstwa Arkadiusza Wróbla

Często jest tak, że takie pudełka z modelami w nikczemnej skali zawierają głowie powietrze. Nie tym razem. Jak na gabaryty modelu wyprasek i części jest całkiem sporo

 

W pudełku w foliowych workach znajdziemy zatem 6 wyprasek z elementami modelu

Prócz tego mamy dwie wypraski z figurkami – jedna ramka na jednego humanoida

 

Nieprzypadkowo piszę o humanoidach, bo przesadnie urodziwe to to nie jest. Widać, ze w przeciwieństwie do samego czołgu, figurki nie otarły się o projektowanie cyfrowe.

..no ale figurki to tylko dodatek. Na szczęście pojazd wygląda z bliska o niebo lepiej

Jak widać IBG całkiem śmiało korzysta z wieloczęściowych form suwakowych. I co warto podkreślić – z powodzeniem. Bo innym producentom nie zawsze sie temat udaje – na łączeniach form pojawiają się przesunięcia, których usunięcie wiąże się z usunięciem części detali na powierzchniach. Nie tutaj.

W zestawie znaleźć można też niewielką blaszkę fototrawioną

 

Oraz oczywiście arkusik kalkomanii. Wcale nie taki mały

..choć zawiera oznaczenia jedynie do dwóch rożnych malowań:

Instrukcja montażu, podobnie jak we wszystkich modelach IBG prezentuje kolejne etapy budowy na renderach projektu modelu. Taka forma nie zawsze jest wystarczająco czytelna.

 

Gdyby ktoś chciał prześledzić całą instrukcję, to jest dostępna na stronie producenta