1/32 Ki-84 Hayate interior

Eduard – 32542

Leciwe modele Hasegawy w skali 1/32 bogactwem detali nie grzeszą. Dlatego elementy fototrawione wydają się niezbędne choćby do wzbogacenia wnętrza kabiny. Jak zwykle z odsieczą przychodzi Eduard. W zestawie waloryzacyjnym szoferki znajdziemy dwie duże blachy: jedną ‘kolorową’ i jedną mosiężną. Prócz tego jest kawałek kliszy z szybkami celownika.

 

Jak widać rozmiar blaszki wynika nie tylko ze skali, ale jest tu naprawdę sporo detali. Niektóre duże, jak siedzisko pilota, ale też mnóstwo drobnicy. Miłym zwyczajem najmniejsze części, takie jak na przykład dźwignie, znajdziemy w ilości większej niż potrzebne do zmontowania zestawu. Taka karma dla potwora dywanowego.

Wspomniany fotel wydaje się być udanym zamiennikiem. Moim zdaniem lepszym nawet od tego, co znaleźć można w zestawie waloryzacyjnym Airesa.

 

Kolorowe nadruki na blaszkach to coś, co Eduardowi nie zawsze wychodzi. Tu nie jest źle, choć do ideału jednak też nieco brakuje. Szczególnie że Yahu Model pokazuje, że się da i zawiesza poprzeczkę bardzo wysoko.

Na szczęście dobór kolorów jest całkiem udany.