1/72 Fokker E.III Weekend – Zoom

Eduard – SS620

Zoom Eduarda do modelu Fokkera E.III Weekend w 1/72 zawiera jedną kolorową blaszkę z elementami fototrawionymi. Muszę przyznać, że jest tu niemal wszystko czego brakowało mi w weekendowym wydaniu. Jedyny mały minus moim zdaniem, to brak szprych umożliwiających użycie samych opon z zestawu, które zapewne w tym celu zostały w nim umieszczone.

.Skromne wyposażenie kabiny pilota dzięki temu zestawowi może nabrać nieco większej głębi dzięki ciekawszej tablicy przyrządów, pasom oraz kilku innym detalom.

W recenzji zestawu pisałem również o karabinie Spandau, któremu zdecydowanie przydałaby się zamiana chłodnicy z plastikowej na delikatniejszą z blaszki. Już choćby ten element oraz wspomniane wcześniej pasy przekonują mnie do tego, że jest to zestaw przydatny.

Znajdziemy tu między innymi detale silnika – popychacze oraz imitacje świec zapłonowych wraz z przewodami. Oprócz wyżej wymienionych dostajemy jeszcze detale takie jak stopnie, korki wlewów paliwa czy bardzo ładne mocowanie śmigła.

Jedyne elementy, które na blaszce wydają mi się zbędne to zamienniki piramidki przed kabiną pilota oraz zastrzałów płozy ogonowej. Te wykonane z tworzywa są w skali, natomiast ich odpowiedniki z blaszki wydają mi się po prostu zbyt płaskie.

Instrukcja jest przejrzysta i na pewno nie sprawi kłopotu odnalezienie elementów, które mają być zastąpione ich fototrawionym odpowiednikiem.

Podsumowując uważam, że jeżeli ktoś chce podejść bardziej na poważnie do tematu Fokkera E.III w skali 1/72 a posiada edycję weekend powinien się zaopatrzyć w ten zestaw. Model na pewno na tym zyska.

Filip “Xmald” Rząsa