28mm Lamia

Dungeon

Brother Vinni – DS-M-2

Jak zwykle, Vinni jest konsekwentny w swoich produktach. Choćby w sięganiu po popkulturową tematykę. Tym razem przenosi nas do świata Fantasy, ze stajni Dungeons and Dragons. Lamia, albo inaczej Naga, to miniaturka, którą możemy wykorzystać w grach z serii D&D, RPG ale również w bitewniakach z serii nazwanej Dungeon.

28mm Lamia - Brother Vinni

To, co również u Vinniego niezmienne, to minimalizm w pakowaniu i organizowaniu swoich zestawów – zawartość pudełka, pozbawionego jakichkolwiek etykiet, to wizytówka z QR kodem, oraz zapakowane w woreczek strunowy elementami modelu.

28mm Lamia - Brother Vinni

Ta niepozorna grupka części jest dobrze przemyślana i na prawdę dobrze spasowana ze sobą.

Wiele szczegółów jest dopracowanych i symetrycznych niemal jak w rzeźbie cyfrowej. Jedynie widoczne w niektórych zakamarkach subtelne ‘ślady narzędzia’ zdradzają ręczną robotę. 

28mm Lamia - Brother Vinni

Warto podkreślić, że rzeźba posiada bardzo ładne detale. Dodatkowo, sam odlew jest praktycznie idealny. Bąbli czy nadlewek nie ma. Tu i ówdzie dają się zauważyć jedynie delikatne linie po formie, które jednak bardzo łatwo usunąć nożykiem czy skalpelem.

 
28mm Lamia - Brother Vinni
28mm Lamia - Brother Vinni
 

Kostki wlewowe umieszczone zostały w taki sposób, że ich usunięcie nie stanowi najmniejszego problemu ani też nie rodzi ryzyka uszkodzenia poszczególnych elementów.

28mm Lamia - Brother Vinni 28mm Lamia - Brother Vinni 28mm Lamia - Brother Vinni

Lamia to dość duża figurka, zatem 28mm to jedynie umowne wskazanie skali – bliżej jej bowiem do 32mm podobnie, jak ma to miejsce z ludzikami z Games Workshop

28mm Lamia - Brother Vinni

Bożydar Nowicki

 

Model do recenzji przekazał Brother Vinni