1/72 WW2 RAF Mechanic in India + Elephant with Mahout
CMK – F72327

Każdy, kto skleja modele w skali 1:72 zna problem z niedoborem ciekawych figurek. Problem staje się jeszcze większy jeżeli ubzduramy sobie wykonanie scenki z jakiejś egzotycznej lokalizacji np. z Azji lub Afryki (nie mówię tutaj o figurkach chłopaków z DAK).
Teraz jednak z pomocą przyszła nam firma CMK, która wykazała się czujnością i przygotowała zestaw dość niezwykły. Oto w plastikowym blistrze dostajemy komplet figurek z okresu II Wojny Światowej, ale tym razem z miejsca dość odległego od głównych aren walk, bo z Indii.

W zestawie znajdziemy mechanika RAF, hinduskiego pomagiera oraz… słonia. O ile figurka mechanika nie wzbudza większych emocji to słoń wraz z „kierującym” to już prawdziwa gratka, która może stać się zaczątkiem pomysłu na spektakularną dioramkę.

1/72 WW2 RAF Mechanic in India + Elephant with Mahout – CMK

Figurki wykonane są w szarej żywicy, co bardzo ułatwia pracę przy odcinaniu i szlifowaniu materiału (nie przepadam za żywicami w kolorze mydła, bo ciężko coś na nich zobaczyć). Wlewki i „bibułkowanie” wykonano tak, że usunięcie nadmiaru żywicy nie będzie stanowiło problemu. Odlew jest czysty, bez przesunięć, nadlewek i śladów po bąblach.

1/72 WW2 RAF Mechanic in India + Elephant with Mahout – CMK

No i po serii wielkoludów CMK w końcu wydaje figurki, które wzrostem nie przypominają Shaquille’a O’Neala. Tym razem jednak to słoń wygląda na dość młodego osobnika i raczej trudno go sobie wyobrazić w scence, gdzie ciągnie za sobą jakiś pojazd.

1/72 WW2 RAF Mechanic in India + Elephant with Mahout – CMK

Tak czy siak zestaw jest bardzo ciekawy, a jakość wykonania również zachęca do zakupu.

 

Radek Rzeszotarski