KTO Rosomak – tabliczki eksploatacyjne
ToRo Model 35D45

 

ToRo Model ma w sumie ugruntowaną pozycję jako wydawca kalkomanii do poloników. Nie dziwi zatem, że kolejną nowinką z tej wytwórni jest komplet tabliczek eksploatacyjnych do Rosomaka z IBG. Producent modelu zupełnie pominął je w dołączonym do zestawu arkusiku, dając tym samym pole do popisu twórcom dodatków.

Opisywane kalkomanie, jak to ma w zwyczaju ToRo, spakowane są zgrzebnie – w strunowy woreczek.

1/35 KTO Rosomak - tabliczki eksploatacyjne - ToRo Model

 

Wewnątrz znaleźć można całkiem okazały arkusz, dość szczelnie wypełniony niewielkimi tabliczkami z różnymi ostrzeżeniami i innymi informacjami. Większość z nich przeznaczona jest do wnętrza, w tym także do komory silnika. Ucieszy to na pewno wszystkich, którzy sumiennie waloryzują model IBG – dość ubogi, jeśli chodzi o detale wewnątrz pojazdu.

1/35 KTO Rosomak - tabliczki eksploatacyjne - ToRo Model

 

Druk jest perfekcyjny – zresztą po co się rozpisywać – zdjęcia mówią same za siebie:

1/35 KTO Rosomak - tabliczki eksploatacyjne - ToRo Model 1/35 KTO Rosomak - tabliczki eksploatacyjne - ToRo Model 1/35 KTO Rosomak - tabliczki eksploatacyjne - ToRo Model

 

Dość nietypow0 wygląda instrukcja. Nie jest to klasyczny schemat rozlokowania poszczególnych znaczków. W zestawie znajdujemy bowiem niewielką książeczkę, zawierającą zdjęcia poszczególnych fragmentów Rosomaka z widocznymi oryginałami tabliczek, których miniatury mamy na kalkomanii. 

1/35 KTO Rosomak - tabliczki eksploatacyjne - ToRo Model

 

Produkt ToRo jest zdecydowanie wart uwagi nawet jeśli nie zamierzamy eksponować wnętrza, ponieważ cześć oznaczeń znajduje się w dość widocznych miejscach na zewnątrz pojazdu.