1/35 Resin wheels for tractor Case VAI – LZ Models

LZ Models – Nr. 35458

Gumowe opony w modelach nie mają najlepszych opinii (no może poza branżą ‘cywilną”). W gruncie rzeczy nie bez przyczyny. W produktach zza wschodniej granicy bywało, ze roztapiały plastik felg. Poza tym gumę trudno jest obrobić, choćby w celu usunięcia nadlewek. To miękki materiał, wiec wyszlifować się go za bardzo nie da. ITD. Z myślą o gumofobach właśnie powstał zestaw żywicznych kół do CASE VAI. Sciślej rzecz biorąc w skłąd kompletu wchodza kompletne odlewy przednich kół, oraz pierścienie dużych opon kół napędowych.

1/35 Resin wheels for tractor Case VAI - LZ Models

 

Technicznie rzecz biorąc to kopia opon gumowych. Obarczona typowymi dla żywicy wadami – drobnymi niedolewkami, szwami i niewielkimi, acz uciążliwymi przesunięciami po cięciu formy, bąbelkami czy wreszcie kostką wlewową, która nie pozostaje bez wpływu na powierzchnie bieżnika. Innymi słowy, to również wymaga sporo pracy na etapie obróbki – w tym konkretnym przypadku podobnego jej nakładu, co przy sprawieniu gum. Bo te z zestawu CASE można doprowadzić do stanu używalności.

1/35 Resin wheels for tractor Case VAI - LZ Models

Podsumowując – trudno orzec, czy ten zamiennik ma istotne uzasadnienie. No chyba, że za istotny czynnik przyjmiemy koszmarnie intensywny zapach gumy, z której odlane są opony z zestawu. To będzie argument trudny do podważenia