1/72 MiG-21MF airbrakes

Eduard – 672193

Jeśli posiada się odrobinę autokrytycyzmu, to ma się też przekonanie że każde swoje zrealizowane dzieło/zamierzenie/cokolwiek można zrobić tak naprawdę jeszcze lepiej, dążąc asymptotycznie do doskonałości. W przypadku firm modelarskich jest to bardzo powszechny proceder, czasem nieco zabawny, gdy dany producent dokonuje autokorekty. Mam tu na myśli Eduarda, wydającego szeroki wachlarz dodatków korygujących to co sam zrobił na poziomie który go nie satysfakcjonuje (wiem, nie wszystko da się zrobić z plastiku tak jak z żywicy, ale i tak mnie to bawi!). Tym razem mamy malutki zestawik wymieniający całkiem porządny podkadłubowy plastikowy hamulec na jeszcze ładniejszy, oraz możliwość otwarcia kolejnych dwóch płyt hamujących.

Ad rem. Części zapakowane są w pancerny plastikowy blister i zabezpieczone kruczoczarną gąbką (wiem że to ważna informacja w dzisiejszych czasach ale niestety mam za słabe powonienie by orzec jaki ma toto zapach, chyba nie jaśminowy).

1/72 MiG-21MF airbrakes - Eduard

1/72 MiG-21MF airbrakes - Eduard

Elementy odlane są perfekcyjnie, bez skaz. Nie są pokrzywione. Bardzo ładnie.

Nowy hamulec bije ten stary na głowę.

1/72 MiG-21MF airbrakes - Eduard

Nie wiem czy jest to absolutne „must have” przy budowie samolotu, ale rzecz warta uwagi, podnosząca zdecydowanie ilość smaczków na budowanym modeliku.

Michał Błachuta