1/72 Beehives

White Stork Miniatures – A002

Obok miniatur ludzi i zwierząt, polski producent ma w ofercie wiele zestawów akcesoriów dioramowych jak np. sprzęt RTV. Jednym z nich są ule. Szczerze mówiąc pierwszy raz widzę w miniaturze ten element małej architektury agrarnej. Nie wiem, czy tylko ja tak mam, czy inni też, ale dopóki nie wiedziałem o tym zestawie do głowy mi nie przyszło, żeby na dioramie stawiać ul. Teraz z kolei gdy zestaw jest, to nagle mam co najmniej kilka pomysłów na jego zastosowanie. Najwyraźniej WSM stosuje wysublimowane psychotechniki manipulacji…

No ale ad rem. Zestaw zapakowany jest dokładnie tak jak wcześniej już opisywane, czyli solidnie. Przy czym w tym zestawie żywiczne kostki uli trudno byłoby uszkodzić.

1/72 Beehives - White Stork Miniatures

Same domki są konstrukcji bardzo prostej i wszystkie jednakowe. Trochę szkoda, że nie pokuszono się o ich zróżnicowanie. Musimy to sobie zrobić samemu na podstawie jakichś zdjęć.

1/72 Beehives - White Stork Miniatures

1/72 Beehives - White Stork Miniatures

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że rzeźba jest wykonana analogowo. Imitacje desek mają delikatną fakturę słojów, którą można wyciągnąć washem. Natomiast daszki są zupełnie płaskie i pozbawione jakichkolwiek ozdobników.

1/72 Beehives - White Stork Miniatures

1/72 Beehives - White Stork Miniatures

Sądząc po numerze katalogowym jest to jeden z pierwszych zestawów WSM i to widać. Odlew nie jest doskonały, bo niekiedy szczeliny między deskami są już praktycznie niewidoczne, a na narożnikach daszków widać małe niedolewki. W porównaniu do miniatur zwierząt i japońskich żołnierzy, o których pisałem zestaw jest technicznie gorzej wykonany. Na szczęście ze względu na jego prostotę bardzo łatwo te wady poprawić.

1/72 Beehives - White Stork Miniatures

Podsumowując: zestaw nie oszałamia jakością tak jak najnowsze figurki z WSM. Natomiast zaskakuje tematem i choćby tylko z tego powodu znajdzie swoich amatorów.

Radek “Panzer” Rzeszotarski

 

Zestaw przekazany do recenzji przez White Stork Miniatures