1/48 L-29 Weekend

Eduard – FE903

Jakiś czas temu pastwiłem się nad modelem wrażego Iskrobójcy, czyli czechosłowackim Delfinem, sygnalizując zarazem dość szpetnie wykonane wnętrze kabiny pilotów. Całe szczęście, Eduard tej szpetocie sam zaradza, oferując do samolotu kilka zestawów waloryzacyjnych, między innymi tytułową blaszkę.

Kolorowy, sporawy arkusz fototrawionki oferuje pasy i wyściółki foteli, tablice przyrządów i panele z pozostałym wyposażeniem samolotowej kabiny. Rzecz jasna dołączono też do niego typowo eduardową instrukcję montażu.

1/48 L-29 Weekend- blachy - Eduard1/48 L-29 Weekend- blachy - Eduard

Nie mam odniesienia niestety do innych zestawów; wiem tylko to, co wszyscy – że Eduard w dziedzinie kolorowania blach nie jest liderem (tu narodowa duma każe wskazywać na rodzime Yahu).
W opisywanym zestawie jednak bez problemu widać że zegary są zegarami, a boczne panele mają całkiem sporo drobniusieńkich detali. Wrażenie (moje subiektywne) psuje nieco sama faktura wydruku, dość nierówna.

1/48 L-29 Weekend- blachy - Eduard1/48 L-29 Weekend- blachy - Eduard

Od tablic przyrządów nieco gorzej wyglądają fantazyjnie powyginane pasy, które i tak warto jeszcze bardziej fantazyjnie powyginać w nadziei że nadruk nie odstrzeli od blaszki. Tutaj widać już dość wyraźnie raster wydruku. Tak czy siak, w przypadku gdy chcemy Delfina budować, zestaw jest zdecydowanym „must have”, jeśli chcemy poprawić choć odrobinkę to co producent oferuje w pudełku…

Michał Błachuta