W poprzedniej notce zasygnalizowałem temat makiet budynków budowanych z wyciętych laserowo części. Wspomniałem, że oferta Lasercut Buildings jest dość szeroka. Wśród owej oferty, prócz budynków starych i jeszcze starszych, są też i młodsze. Młodsze, a do tego kojarzące się niektórym nostalgicznie z bezpowrotnie minioną epoką dobrobytu, szczęścia i wędliny na kartki. Z epoki owego PRL-owskiego Shangri-La pochodzi model bloku, który także miałem przyjemność obmacania. Zatem konsekwentnie zacznę od wersji pre-paint. 3… 2… 1…

1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings

Blok z balkonami

Lasercut Buildings – LBHP0009

Model zapakowany dokładnie tak samo jak te omawiane wcześniej. Tu spieszę zaznaczyć, że producent planuje w tym temacie zmiany. Jest to miła wiadomość, aczkolwiek mająca w zasadzie znaczenie estetyczno-marketingowe jedynie (no dobra, marketingowe to niebagatelnie ważna rzecz jak się prowadzi własny byznes mający przynosić jakieś tam dochody…).

1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings

Na zestaw składa się tym razem aż siedem barwionych płytek, z czego jedna, z elementami balkonów, malowana jest dwustronnie.

1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings 1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings 1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings 1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings 1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings 1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings 1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings 1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings

Zwracają uwagę puste miejsca – szczerze mówiąc nie wiem, z czego to może wynikać. Oszczędność materiału, który można wykorzystać do innych zestawów? Jeśli tak to jest to rozsądne, proekologiczne rozwiązanie, któremu z przyczyn zawodowych gorąco przyklaskuję.

Dość krotochwil. Ten zestaw charakteryzuje się dokładnie tymi samymi cechami, co opisany wcześniej. A więc, druk jest całkiem nasycony, a farba ma lekką fakturę wynikającą z grubości jej warstwy.

1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings

Tekstury użyte do pokolorowania modelu są zróżnicowane i nienudne.

1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings 1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings

Ciekawie wyglądają okna, będące połączeniem nadruku i grawerunku. Linie framug są lekko pozalewane farbą. Poprawienie ich jakimś rylcem i nałożenie ciemnego washa nie będzie problemem, a z pewnością doda niezbędnego waloru.

1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings 1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings

Instrukcja – bliźniaczo podobna do zestawu z budynkiem fabrycznym. Znaczy rendery pokazujące kolejność doklejania kolejnych części.

1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings 1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings 1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings

Wygląda to cuzamen do kupy naprawdę fajnie. Oczywiście, dzięki wersji niemalowanej można okrasić swój blok dowolnym kolorem, a wzmiankowany zestaw wygląda tak:

1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings

Blok z balkonami

Lasercut Buildings LBH0009

Tu już w sumie szybkim skrótem ukażę zawartość zestawu, który od kolorowanego różni się brakiem koloru i dodanymi kilkoma liniami na szczytowych ścianach.

1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings 1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings 1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings 1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings 1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings 1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings 1/100 Blok z balkonami - Lasercut Buildings

Jako podsumowanie mógłbym w zasadzie przekleić tutaj swoje wynurzenia wcześniejsze, ale nie ma to większego sensu. Ograniczę się więc tylko do ponownego zaproszenia do zainteresowania się ofertą i powtórzę, że i w tym przypadku #będęlepił i #będęmalował. O czym poprzynudzam w przyszłości.

Michał Błachuta