Self Adhesive Tufts – Paint Forge

Na produkt tej firmy natknąłem się podczas plądrowania sklepu modelarskiego w Bielsku-Białej. 120 kępek trawy w przystępnej cenie zwróciło moją uwagę. Jeszcze bardziej moją uwagę zwrócił napis “self adhesive”. Wahałem się czy produkt kupić, ale atrakcyjna cena przekonała mnie, że spróbuję. Spojlerując dalszą część recenzji napisze od razu, że dokupiłem kolejny zestaw.

Producent oferuje kępki traw wysokości 6mm i 12mm. Co do wariantów kolorystycznych to jest ich naprawdę bardzo dużo, a wszystkie można zobaczyć na stronie Paint Forge. Z jej oprawy graficznej można śmiało wywnioskować, że produkty firmy kierowane są raczej do fanów gier fantasy i malarzy figurkowych. Ale oczywiście nie tylko.

Produkt w ilości 120 szt. (wersja 6mm) lub 50 szt. (wersja 12mm i kwiaty) samoprzylepnych kępek trawy elektrostatycznej pakowany jest w dość sztywne blistry, które są zupełnie wystarczające jeżeli chodzi o zabezpieczenie produktu.

Kępki przyklejone są do czegoś co podejrzanie przypomina papier do pieczenia.

Kępki można odlepić bez problemu za pomocą pęsety, przy czym nie należy się bać, że wyrwiemy źdźbła, albo je połamiemy. Trawka wykorzystana do ich wykonania jest bardzo miękka i elastyczna.

 

 

Klej przypomina gumę arabską lub podeschnięty klej polimerowy. Po położeniu trawki w wybranym miejscu należy ją lekko docisnąć i klej od razu łapie. Trzyma dobrze, więc nie ma obawy, że trawka nam odpadnie przy dalszych pracach. Ja przyklejałem ten produkt po raz pierwszy ponad miesiąc temu i do dziś trzyma się on podstawki bez zarzutu. Przy czym kleiłem go na podłoże chropowate i matowe.

 

 

Z mojego punktu widzenia produkt jest ciekawy i z pewnością idealny dla tych bardziej leniwych modelarzy.

Radek “Panzer” Rzeszotarski