EduArt

SPAD XIII

EDUARD 7053-ART

Zapewne każdy z was miał taką chwilę, kiedy spojrzał krytycznym okiem na swój warsztat, pracownię, piwnicę, garaż czy inne miejsce gdzie przychodzi wam kleić wasze plastikowe zabawki i doszedł do wniosku, że plakaty Sabriny, Modern Talking i Pameli Anderson nie cieszą jak kiedyś. Jeśli doszliście do podobnych wniosków i postanowiliście inaczej zagospodarować przestrzeń na waszych ścianach Eduard a właściwie eduArt podobnie jak kiedyś ma dla was cieszącą oko propozycję.

Tym razem jest to sam plakat nie dołączony do konkretnego zestawu, Eduard ma ich w ofercie z resztą więcej.  Wypada zatem coś o omawianym tutaj posterze napisać. Wydruk ma format A2 i przedstawia walkę SPADA XIII, którego model omawiałem jakiś czas temu, pilotowanego przez Charlesa Nungessera – francuskiego asa walczącego z niemieckim Fokkerem Dr. I. Oryginalny obraz namalował Petr Štěpánek i muszę przyznać, że zarówno ilustracja jak i jej reprint robią bardzo dobre wrażenie choć zdaję sobie sprawę, że de gustibus non est disputandum. Druk jest nienagannej jakości na dobrym kredowym papierze.

Istotnym elementem kiedy zamawiamy coś tak podatnego jak plakat, jest jego zabezpieczenie w czasie transportu. Całość zapakowana jest w sztywny karton z tekturowymi przekładkami, co sprawia że jego uszkodzenie jest niezmiernie trudne.

Po umieszczeniu w antyramie czy jak w moim przypadku delikatnej ramie obraz jeszcze zyskuje.

My zaś możemy od tego momentu chwalić się przed znajomymi i rodziną, że wspieramy sztukę i nie tylko plastikowe zabawki w tej czy innej formie nam w głowie.

Filip “Xmald” Rząsa