1/72 Mirage F.1 wheels set

ResKit – RS72-0035

 

Koła w modelu Mirage F.1 ze Special Hobby są jednym z tych elementów, które trzeba wymienić na coś lepszego niż oferuje producent. A lepsze będzie niemal wszystko, bo te z pudła są po prostu takie sobie.

Jakiś czas temu opisywałem zamiennik oferowany przez CMK. Teraz pora na coś nowego, czyli jeden z produktów ResKit z Ukrainy, którego ofertę przybliżam od kilku dni. A wiec koła do miraża:

Na pierwszy rzyt oka jest fajnie. Miłym ficzerem są osobne opony i felgi (rzecz praktykowana również przez NorthStar Models), co ułatwia malowanie.

 

Oczywiście przednie małe kółka są już w jednym kawałku.

Na dużych zbliżeniach widać delikatnie trochę smug warstw druku 3D. Pod farbą powinno to jednak zniknąć. Taki sam zresztą problem mają koła CMK. No i właśnie – jak koła z ResKit wyglądają w porównaniu z czechosłowackim produktem? Ano tak

Jeżeli chodzi o jakość, to ResKity wydają się być jednak nieco lepsze. Gorzej jest, gdy zechce się porównać miniatury kół ze zdjęciami oryginałów. Nie wiem, może porównywałem nie z tymi, co potrzeba, ale choćby z TEGO ŁOKERAŁDA wynika, że CMK jest bliższe faktom w skali.  Od grubości i szerokości opon po detale.

 

KFS