1/48 MiG-25RBT – Blachy

Zupełnie niedawno prezentowałem inboksa MiGa 25 z ICM. Ponieważ nie jest to już bardzo nowy model, zdążyło się pojawić do niego kilka waloryzacji od Eduarda. Nie rozstrzygam, na ile sa one potrzebne, to, czy warto ich użyć przy budowie modelu każdy powinien we własnym sumieniu rozważyć. Zamierzam jedynie dać asumpt i materiał do owej rozwagi. A zatem, po kolei:

MiG-25RBT interior 1/48

Eduard – 49815

W skład zestawy wchodzą dwie blaszki – jedna typu zoom, kolorowa

Z nadrukiem typowym dla Eduarda – raster może nie kłuje w oczy, ale szału nie ma. Kolor też na mój gust nieco za ciemny, ale tu mogę się mylić

Druga blaszka – mosiężna, niebarwiona kryje głownie detale przydatne do uzbrojenia osłony kabiny w pozycji otwartej

Co ciekawe, ani w tej kolorowej, ani w naturalnym wykończeniu nie znajdziemy pasów do fotela pilota. Ale zupełnym zbiegiem okoliczności Edek oferuje je jako kolejny zestaw:

1/48 MiG-25RBT seatbelts STEEL
Eduard – 49816

W standardowym niemałym opakowaniu znajdziemy zatem filigranową blaszeńkę. Kolorową. Nadruk mnie nie zachwyca, ale jeśli ktoś nie planuje wtykania do szoferki jakiegoś żywicznego fotela, to takie pasy stają sie niezbędnym minimum waloryzacyjnym

Dalej mamy

1/48 MiG-25RBT exterior

Eduard – 48918

..czyli jedną, przyzwoitej wielkości blachę

Niektóre elementy w niej zawarte popawiają finezję detali, uzupełniają brakujące faktury na wybranych powierzchniach. Inne są chyba jednak nieco na siłę, jak na przykład zamienniki wąskich belek pomiędzy kadłubem a wlotami powietrza.

No i na koniec klasyka gatunku:

1/48 MiG-25RBT -Maski

Eduard – EX545

Czyli jak zwykle – maski do oszklenia. Oraz maski do kół, bo głupio sprzedawać naklejki tak do samej szybki

KFS