Miniatury sprzętu agrarnego i budowlanego stały się ostatnimi czasy bardzo popularne. Nic dziwnego, to nierzadko interesujące konstrukcje. Co więcej, często znacznie intensywniej eksploatowane niż sprzęt wojskowy. I co najważniejsze, wreszcie nie zielone czy piaskowe. To daje modelarzom pole do zabawy w coś nowego, przy użyciu znanych już technik weatheringu. Nie jest zatem niczym zaskakującym, że nowa firma – Thunder Model – na swój debiut wybrała właśnie model traktora – niewielkiej cywilnej maszyny Case VAI, która w czasie drugiej wojny światowej trafiła również do armii.

1/35  U.S. Army Tractor Case VAI – Thunder Model 35001

Model jest naprawdę nieduży. Wewnątrz płaskiego pudełka z atrakcyjnym boxartem znajdziemy dwie wypraski z szarego polistyrenu, gumowe opony, niewielką blaszkę oraz arkusz kalkomanii.

 Jak na filigranowe gabaryty modelu części jest całkiem sporo.

 Całość jest dość szczegółowa, a detale odlane z bardzo dużą precyzją i finezją. Brak tu nadlewek czy śladów po wypychaczach w nieprzyjaznych modelarzom miejscach.

Czarno-biała instrukcja montażu jest czytelna. Producent proponuje dwie wersje malowania – wojskową i cywilną. Profile barwne wraz ze schematem rozmieszczenia kalkomanii zostały wydrukowane w kolorze na osobnym arkuszu.

Blaszka zawiera podstawowe niezbędne detale. Ani za dużo, ani za mało – wiatrak chłodnicy, podesty…

 …i tablica przyrządów. Tarcze zegarów i tabliczkę znamionową do niej znajdziemy na kalkomanii. Lepszym wyborem jest chyba jednak inwestycja w zamiennik z Yahu Models

 Wspomniana kalkomania jest daleka daleka od barokowego przepychu…