1/72 U.S M977 HEMTT XZL Wheel set-sagged for Academy Kit (No. 13412)

DW72002

Kilka zestawów kół z Def.Models było juuż tu omawianych – były to jednak propozycje w skali 1/35. A nie jest to jedyna podziałka, w której produkty oferuje ta koreańska manufaktura. Bo ma też siedemdwójki – przykładem niech będą żywiczne zamienniki kół do modelu ciężkiego wojskowego samochodu ciężarowego M977 HEMTT ich krajanów z Academy. Zgrabne kartonowe pudełeczko kryje woreczek z dziewięcioma kołami. Czemu akurat 9? Bo jedno jest kołem zapasowym.

Bliższa inspekcja zostawia bardzo dobre wrażenie. Mnóstwo ładnych detali, “żebrowanie” gumy po bokach opony, bardzo efektownie odtworzony bieżnik, delikatne choć wyraźne ugięcie. Pamiętajmy, że to jest skala 1/72!

Jednak prawdziwa chwila prawdy to konfrontacja z kołami plastikowymi z zestawu  Academy:

Zdjęcia chyba mówią wszystko. Efekt konfrontacji Academy – Def.Model jest moim zdaniem taki, jak pamiętnego pojedynku Gołota-Tyson. Zresztą nie tylko, jeśli idzie o poziom zdetalowania, ale też zgodność z tzw. rzeczywistością. Rysunek bieżnika w modelu Academy jest z czapy wzięty, co stwierdzam pooglądawszy trochę zdjęć HEMTTów, których nie brak w internetach. Powinno to wyglądać właśnie tak, jak zrobił Def.Models.

Miodności zestawu dopełnia arkusik z maskami do malowaniu kół – bardzo podobna do tych produkowanych przez Eduarda:

…0raz uniwersalna instrukcja podpowiadająca kolejne czynności przy malowaniu z użyciem tychże.

Artur Osikowski