1/72 FARM ANIMALS

7052 – Pegasus Hobbies

Kontynuując wątek firmy Pegasus hobby i ich mniej oczywistych zestawów figurek w skali 1/72 prezentuję zestaw “Farm Animals”.

Jest on bardzo uniwersalny, a jednocześnie niezwykle pożądany przez wszystkich, którzy w dioramy lubią wplatać motywy nie tylko militarne. Przedstawień zwierząt w Królewskiej Skali jest jak na lekarstwo, a jeżeli są to raczej w żywicy, co automatycznie podnosi ich cenę.

Ale wracając do zestawu: pudełko podobnie jak u Złych Niemców z Berlina jest szkaradne i delikatnie mówiąc niedzisiejsze. Nie będę się więc nad nim rozwodził.

Pomimo tego, że pudełko dotarło do mnie nienaruszone, ramki zestawu wyglądają jakby ktoś je zmiął, a następnie próbował rozprostować. Wygląda to jakby całość była wykonana z podłego winylu, to plastik w rzeczywistości jest całkiem twardy. Myślę, że nawet twardszy niż w wcześniej opisywanym zestawie Niemców w Berlinie.

A jak wygląda zawartość? Są to dwie identyczne wypraski, które zawierają po 32 wizerunki różnych zwierząt domowych. Daje to nam w sumie 64 figurki, a wśród nich:

  • krowy,
  • kozy,
  • owce,
  • świnie,
  • psy,
  • drób
  • oraz jednego osła.

W oczy rzuca się brak jakichkolwiek koni, ale tutaj z pomocą przychodzi Preiser i jego bardzo podobny tematycznie zestaw. Pozy zwierząt są w większości statyczne. Niektóre egzemplarze owiec krów, świń i kóz są powtórzone w ramach jednej wypraski.

Figurki nie wymagają montażu, jeżeli nie liczyć konieczności doklejenia rogów dwóm okazałym byczkom.

 Na pewno trzeba będzie tu i ówdzie popracować pilnikiem oraz odciąć spod racic i łap małe podstawki. Nie powinno to jednak być ani kłopotliwe, ani nazbyt czasochłonne.

Podsumowując: jest to całkiem przyjemny zestaw, który na pewno znajdzie różne ciekawe zastosowania w ramach zarówno wojskowych jak i cywilnych dioram. Ponieważ moda na traktory trwa w najlepsze być może dotrze także do skali 1/72. Wtedy figurki Pegasusa będą jak znalazł.

UWAGA: żadne zwierzę nie ucierpiało podczas pisania tej recenzji!

Radek “Panzer” Rzeszotarski