1/35 Soviet Ammo Boxes with Shells

MiniArt – 35261

   Kolejny z dodatków Miniartu tym razem zawierający zestaw amunicji do sowieckich armat. W pudełku z atrakcyjnym boxartem, do czego zdążył nas już przyzwyczaić ukraiński producent znajdziemy dwanaście ramek zawierających amunicję w kalibrach od 45 do 152mm . Tak więc mamy i całe naboje i same łuski, natomiast amunicja kalibru 122 i 152 mm – tak jak oryginalnie – została wykonana w postaci oddzielnych pocisków i ładunków miotających. Całość dopełniają skrzynki amunicyjne które są bardzo fajne, z ładną fakturą drewna która po odpowiednim pomalowaniu powinna wyglądać atrakcyjnie. I jeszcze jedna bardzo, bardzo fajna sprawa. Do zestawu dołączona została kalkomania zawierająca oznaczenia samej amunicji jak i wszelkie napisy na skrzynkach.

Jak już wspomniałem ramek mamy dwanaście z tym że jest ich sześć zdublowanych zawierających te same elementy.

Wspomniany arkusz kalkomanii prezentuje się dobrze. Wszystko zostało wydrukowane na cienkim filmie,więc efekt końcowy powinien być co najmniej zadowalający.

Dla miłośników sowieckiej techniki wypust Miniartu będzie z pewnością ciekawym dodatkiem chociażby do miniatury Su-76m. Pojazdów uzbrojonych w armaty wykorzystujące naszą amunicję było naprawdę mnogo.

Miniart dołączył do wyprasek czytelną i przyjazną instrukcję składania skrzynek transportowych i sposobu ułożenia w nich amunicji. Same skrzynki rozdrobniono praktycznie na elementy pierwsze, ale taka to już ich polityka.

Żeby nasza praca wyglądała dobrze warto ją pomalować i na tym polu też widać że producent się postarał. Schemat kolorystyki i skrzyń i amunicji wraz z umiejscowieniem kalkomanii przedstawiono na tylnej części pudełka w kolorowej formie. Dodano do tego również tabelę z numerami farb pięciu producentów.

Mi osobiście brakuje do pełni szczęścia bardzo istotnego szczegółu, a mianowicie denek łusek które można było wykonać w postaci blaszki fototrawionej tym bardziej że Miniart do niektórych swoich zestawów takowe dodaje.

 

Rafał Buber Kubić