1/35 SOVIET 1.5 TON CARGO TRUCK

MiniArt – 38013

 

Modelarstwo jak każde hobby podlega pewnym “modom”.  Od jakiegoś czasu daje się zauważyć zwiększone zainteresowanie pojazdami cywilnymi najróżniejszych rodzajów. Firma MiniArt wychodzi na przeciw temu swoim nowym wypustem zawierającym miniaturę ciężarówki z zestawem mebli.

Pudełko z cienkiego kartonu jest okraszone box artem z sceną jakiejś przeprowadzki.

Ciężarówka to doskonale znana z poprzednich edycji GAZ AA CARGO TRUCK nr kat. 35124. Zawartość pudełka to 15 wyprasek do ciężarówki, 1 wypraskę z z częściami przeźroczystymi, arkusik części fototrawionych i kalkomanie. Mebelki to kolejne 2 wypraski oraz wydrukowane łącznie z instrukcją  dywany. Wszystko to powoduje, że pudełko jest mocno wypełnione. Całość zapakowana jest w torebki celofanowe zwyczajowo jak u tego producenta.

Części plastikowe ciężarówki  to łącznie 15 wyprasek i jak to ta firma ma w zwyczaju część jest powielona w mniejszych wypraskach.

Z blisko to wygląda bardzo dobrze. Detal jest ostry a ślady po wypychaczach umieszczone są z małymi wyjątkami w miejscach niewidocznych.

Ciekawie rozwiązane są koła pojazdu. Zamiast gumowych opon mamy zestaw 7 cienkich okręgów które sklejone razem tworzą oponę.

 

Ramka z przeźroczystymi częściami zawiera oszklenie szoferki oraz szyby reflektorów.

Arkusik części fototrawionych jest dość mikry. Przyznać należy, że jest doskonale zabezpieczony sztywną kopertą z logiem producenta.

Kalkomanie to solidny arkusik umożliwiający oznaczenie 8 różnych pojazdów. Jakość wydruku nawet tych najmniejszych oznaczeń nie wykazuje śladów przesunięć.

Proponowane malowania są pokazane w instrukcji na kredowym papierze. Co ciekawe, mamy malowania przedwojenne jak i powojenne z lat 50-tych.

 

Jako bonus otrzymujemy zestaw mebelków. Jeśli nie załadujemy ich na pojazd na pewno znajdą swoje miejsce na innej dioramie.

Dołączone przeźroczysta ramka zawiera elementy od lamp naftowych

Nie mogło też zabraknąć dywanów i kilku propagandowych plakatów. Choć kredowy papier, na którym drukowana jest instrukcja średnio nadaje się jako ich imitacja.

Tomasz Janiszewski