1/35 Russian contemporary tank crew

in protective equipment “Cowboy”

Zvezda – 3684

Zestaw ten jest,  można powiedzieć, uzupełnieniem opisanych wcześniej figurek. Pomijając fakt, że jedne i drugie są tegoroczną nowością to prezentują one najnowsze typy umundurowania rosyjskich tankistów. Tym razem otrzymujemy kompletną załogę czołgu T-90A. Także i komponenty tych figurek umieszczone zostały na jednej ramce, a sam boxart nawiązuje do tego z parady. W tym przypadku gotowe figurki również umieszczono w niepomalowanym modelu. Widać tutaj, że autorów malowania było dwóch. Wygląd tankistów na tylnej części pudełka woła o pomstę do nieba. Mnie przypominają się kowboje z kiosków ruchu… Ah te oczy. Niestety sama jakość odwzorowania detali w plastiku także pozostawia sporo do życzenia. O ile nowe zvezdowe pojazdy są przyzwoite, o tyle akurat te figurki (innych nie miałem w rękach) potraktowano trochę po macoszemu.

Instrukcja identyczna jak ta w zestawie z T-14

Kolejne podobieństwo to dzielone na trzy elementy głowy, a także w przypadku dwóch załogantów, podzielony na dwie części tułów. Dla mnie nowość.

A tak wyglądają kioskowi kowboje na pudełku. Szkoda, że producent nie postarał się w kwestii doboru malarza, bo moim zdaniem ktoś, kto zna się na rzeczy z pewnością wyciągnął bym chociaż minimum z tych figurasów.

Reasumując- fajny pomysł na rynku zalanym masą drugowojennych postaci, jednakże wypadałoby się odrobinę do tematu przyłożyć i postarać. Tutaj widać jest niestety niedopracowanie i pośpiech, a wielka szkoda. Tym większa, że Zvezda naprawdę potrafi zrobić dobre rzeczy.

Rafał Buber Kubić