1/35 Cable Spools

MiniArt – 35583

 

MiniArt dość systematycznie eksploatuje tematykę dotychczas zarezerwowaną w zasadzie wyłącznie dla żywic. Może nie chodzi tu nawet o ograniczenia technologiczne plastiku vs. możliwości żywicy, ale jednak dodatki i akcesoria dioramowe traktowane były jako tematy w gruncie rzeczy niszowe. A wtrysk lubi masówkę. Widać jednak, że rynek się zmienia, skoro mamy kolejny już zestaw tego typu akcesoriów. Akcesoriów dość prostych, bo jednak szpule na kable to nie jakieś rocket science. Tym bardziej w miniaturze.

Już boxart wskazuje na to, że do czynienia będziemy mieli ze szpulami w dwóch rozmiarach. Dużo większa różnorodność jest za to w sugerowanych malowaniach

Wewnątrz pudełka znajdziemy zatem nie tylko komplet ramek, ale też całkiem okazałą kalkomanię

..wydrukowanych w naprawdę wysokiej jakości

..w tym miły akcent – nalepka, która nie jest typowym oznaczeniem szpuli na kable

Wspomniane plastikowe ramki niczym się od siebie nie różną

Jest ich sześć, a każda zawiera mniej więcej połowę elementów potrzebnych do złożenia jednej szpuli dużej i jednej małej (co jeśli dobrze liczę daje po trzy szpule gotowe)

Jak już wspominałem, szpule na kable to nie arcydzieło inżynierii, ale w miniaturze nawet tak proste elementy można zrobić dobrze, albo słabo. MiniArt zrobił akurat dobrze. Po pierwsze, jak widać podział technologiczny jest zupełnie sprytny. A detale ładne. Na fakturę drewna prawie zawsze narzekam, choć ta tutaj nie jest taka zła. Rewelacyjna też nie, i pyknięcie łoszykiem oraz wyciągnięcie suchym pędzlem to najgorsze co można będzie jej zrobić. Ale jako baza do uczciwego malowania jest zupełnie w porządku.

KFS